Кошик
908 відгуків
+380 (93) 257-28-28
+380 (44) 383-11-76
TopParts - комплектуючі для ноутбуків

ADS матриці тіснять IPS на ринку сучасних дисплеїв

ADS матриці тіснять IPS на ринку сучасних дисплеїв

Фірмова технологія ADS розроблена компанією BOE – найбільшим світовим виробником телевізійних матриць. Дана технологія основа на тих же інженерних принципах, що і популярна IPS, але в той же час містить ряд серйозних інновацій.

Найчастіше виробники моніторів і телевізорів не афішують, чиї матриці вони встановлюють у свою техніку. Так і споживача така інформація зазвичай не дуже сильно турбує. Головне – щоб була найсучасніша. Більшість користувачів пов'язують такі параметри, як широкі кути огляду при гарній яскравості і контрастності, з IPS-технологією. Такі виробники, як Samsung, не вказують у технічному описі, яка саме матриця застосовується в тій чи іншій моделі їх телевізора, тому споживачу залишається лише здогадуватися про це. Разом з тим, глибоке вивчення цього питання розкрило один дуже цікавий факт. Частину своїх замовлень на виробництво дисплеїв для їх власних продуктів багато великі світові бренди, серед яких Samsung, LG, Xiaomi, Huawei, TCL і Hier, розміщують на заводах ШЕ, тобто використовують дисплеї з ADS-матрицею.

При цьому, в інтернеті достовірної технічної інформації про ADS матрицях практично не знайти. Тому ми вирішили провести своє власне міні-дослідження і розібратися, що ж собою являє технологія ADS як з точки зору споживача, які переваги вона несе і чи варто їй довіряти з урахуванням наявності на ринку перевірених часом IPS-матриць.

ads матриця

Занурення в технічні нетрі на перший погляд може здатися зайвим. Але ми постараємося відштовхуватися не від інженерної термінології і заглиблення в фізику світла, а спробуємо сконцентруватися на конкретних перевагах, які забезпечують матриці ADS.

Технологія ADS є фірмовою розробкою бренду BOE. Компанія BOE Technology Group – це найбільший китайський виробник дисплеїв, постачає їх таким гігантам, як Apple, Samsung, Huawei і т. д. На його рахунку – десятки патентів в області вдосконалення технологій виробництва дисплеїв. З кожним роком ШЕ нарощує свій потенціал і на сьогодні володіє шістьма найбільшими виробничими майданчиками в Китаї.

Той факт, що в 2018 році компанія ШЕ стала №1 у випуску дисплеїв, говорить не тільки про масштаби виробництва і довіри до якості, це також свідчення стрімкої популяризації ADS-технології. Власні, а не куплені технології, а також розташування науково-дослідних лабораторій і виробничих потужностей у Китаї, а не в Японії або Кореї, робить вартість продукції BOE вигідною для покупців їх дисплеїв.

Тепер ближче до технічної частини питання. У компанії BOE неохоче, але все ж зізнаються, що їх фірмова технологія ADS – це та ж IPS, але перетерпіла значні доробки. Повністю абревіатура звучить як ADSDS, а ОГОЛОШЕННЯ – це скорочена назва для зручності використання в побуті. Абревіатура розшифровується як The Advanced Super Dimension Switch і важко перекладається на російську мову. Замість дослівного перекладу пропонуємо вам розглянути зміст даної технології. Її суть полягає в підвищеної керованості і, відповідно, ефективності використаного світлового потоку, що проходить через «бутерброд» з скла, поляризаторів, кольорових фільтрів і шарів рідких кристалів. РК-молекули все так само, як і в IPS матриці, розташовані перпендикулярно світловому потоку і змінюють своє положення виключно в екранній площині. Але в якості матеріалу для виготовлення електродів використовується унікальний прозорий струмопровідний матеріал – оксид індію-олова, що поєднує в собі одночасно і високу міцність і дуже високий коефіцієнт світлопропускання.

технологія ads

В результаті отримуємо більш ефективне використання світлового потоку, яке вирішує відразу кілька складних інженерних завдань. Насамперед, істотно підвищується яскравість дисплея при одночасному зниженні енерговитрат на створення потужного світлового потоку. Крім того, поліпшується передача кольору і забезпечуються гранично широкі кути огляду. А в якості «вишеньки на торті» дана технологія забезпечує відсутність муару при натисканні безпосередньо на екран. Тиснути пальцями на дисплей, звичайно ж, не варто в будь-якому випадку, але більш тверда і міцна матриця гарантує додаткову надійність, і з цим важко посперечатися.

Таким чином, використання ADS матриць від компанії BOE дозволяє виробникам створювати пристрої на основі компактних, надійних, енергоефективних і недорогих панелей з чудовою картинкою і широкими кутами огляду.

Производители не особо акцентируют внимание на том, какие дисплейные технологии используются в их устройствах. Это говорит о том, что как технология, так и производитель особо в рекламе не нуждаются. Самое лучшее подтверждение признания ADS матриц – цифры официальной статистики, согласно которой в 2018 году компания ВОЕ стала лидером в мире по производству ЖК панелей, обеспечив миллионы пользователей гаджетами с отличными экранами.

Соответственно, ADS-технология опередила IPS по объемам производства. 

У всіх інших випадках, український споживач користується різними гаджетами з високоякісними екранами світових виробників і навіть не підозрює, що в його пристрої встановлений ADS–дисплей, який є більш сучасним і технологічно досконалим.

джерело: https://technoguide.com.ua/2019/03/13/ads-matricy-tesnjat-ips-na-rynke-sovremennyh-displeev.html

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner