Продаж АКБ до ноутбуків ІНОДІ може бути зовсім не простим дією. Іноді зустрічається:
· несумісність;
· несправність ноутбука;
· несправність зарядки;
· несправність АКБ;
· помилка при замовленні.
Розберемо по пунктах.
1. Несумісність.
З цим пунктом ніби все ясно. Але і тут бувають складності. Є АКБ, які за всіма параметрами повинні підходити, але не підходять. Наприклад:
· Acer AS10D31, 4400mAh, 6cell, 11.1 V, Li-ion, чорний, ОРИГІНАЛЬНА
· Acer AS10D5E, 6000mAh, 6cell, 11.1 V, Li-ion, чорний, ОРИГІНАЛЬНА
· Acer AS10G3E, 9000mAh, 9cell, 11.1 V, Li-ion, чорний, ОРИГІНАЛЬНА
Фізично всі три позиції сумісні. Навіть партномера сумісності у кожної позиції однакові! Але є ноутбуки, які «не розуміють» ємність вище 4400мАч, зокрема для лінійки Acer eMachines однозначно підійде тільки перша позиція. Але знову ж, є окремі лінійки Acer eMachines, куди підходять АКБ ємністю вище, ніж 4400. А точну інформацію про сумісність взагалі ніде взяти... І подібні нюанси зустрічаються, напевно, у кожного бренду.
2. Несправність ноутбука.
Іноді в ноутбуці виходить з ладу контролер живлення. При цьому ноутбук може чудово працювати від мережі (від зарядки), але якщо йому вставити будь-яку АКБ – він чи не буде її взагалі визначати або з помилками, або буде давати збої в процесі роботи. Цей випадок один з найскладніших адже замовник до останнього не хоче вірити, що проблема не в купленому ним новий АКБ, а в його ноутбуці. У моїй практиці був випадок, коли замовник тричі замовляв АКБ, тричі повертав, скандалив. Він навіть носив свій ноутбук у своїй регіональний нібито «офіційний СЦ», де йому видали висновок про шлюб АКБ і повній справності ноутбука! Я його таки зміг переконати відправити до нас його ноутбук і в результаті за 200грн в нашому СЦ йому замінили мультиконтроллер живлення і всі три АКБ «чудово заробили».
3. Несправність зарядки.
Данная неисправность в 99% случаев встречается с ноутбуками Dell. Особенность зарядок этих ноутбуков является то, что по центральному пину передается сигнал «свой-чужой» и если выходит из строя микросхема внутри зарядки – родная зарядка может выдавать «правильный» ток, но ноутбук её не будет определять как «совместимую» и при этом контроллер питания не позволит такой зарядке заряжать АКБ. Хотя ноутбук будет включаться и работать, но только от сети. Кстати, не стоит отбрасывать и совсем глупых случаев, когда у заказчика зарядка вышла из строя, но он грешит именно на АКБ. Покупает АКБ, вставил, АКБ выдала свою емкость, но не заряжается. И заказчик с уверенностью несет на возврат эту АКБ. Очень часто бывает наоборот – когда заказчик покупает новую зарядку, но потом возвращает её со словами «не заряжает батарею» (которая очевидно давно выработала свой ресурс!), но это уже совсем другая история…
4. Неисправность АКБ.
Да, бывает, конечно, изначальный брак. И не всегда его можно определить входным контролем, который проходит каждая батарейка при поступлении к нам на склад.
5. Ошибка при заказе.
Бувають випадки, коли замовник оформляє замовлення, орієнтуючись тільки на фото товару – схожа батарейка, значить підійде! Різні випадки бувають.
Тому! У випадках, якщо тільки що продана АКБ повертається від замовника з підозрами на «шлюб» - настійно прошу відразу ж писати мені лист. Можна навіть давати контакт кінцевого замовника, і я буду безпосередньо з ним взаємодіяти. Або давати мої контакти замовнику. Як мінімум з менеджером (який продав) мені потрібен контакт. І я вже буду узгоджувати всі деталі. Потрібно прискорювати процес і мінімізувати витрати, і ваші і наші.